2022 Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nda Şampiyon Fenerbahçe Opet

2022 Spor Toto Kadınlar Şampiyonlar Kupası, geçtiğimiz sezonun lig şampiyonu VakıfBank ile kupa finalisti Fenerbahçe Opet arasında oynanan maçın ardından sahibini buldu.

İstanbul TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan ve müthiş bir mücadeleye sahne olan karşılaşmayı; 25-23, 25-21 ve 25-21’lik setlerle 3-0 kazanan Fenerbahçe Opet kupayı 4. kez müzesine götürdü.

Karşılaşma öncesinde TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türk kadınını ve voleybol hakemliğini Avrupa ve dünya salonlarında başarıyla temsil eden Uluslararası Voleybol Hakemimiz Prof. Dr. Nurper Özbar’ı tebrik ederek çiçek takdim etti.

TVF Başkanı Üstündağ ayrıca; aday hakemlik süreçlerini de tamamlayarak uluslararası hakem olmaya hak kazanan Caner Çildir, Seçkin Yener ve Koray Yılmazgil’e uluslararası hakem kokartlarını taktı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olması sebebiyle karşılaşmanın seremonisine Fenerbahçe Opet, ‘Cumhuriyetin Feneri Fenerbahçe’ pankartıyla sahaya çıkarken, VakıfBank ise ‘Özgürlüğümüzün en büyük güvencesi Cumhuriyetimizdir. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun’ pankartıyla çıktı.

VakıfBank-Fenerbahçe Opet: 0-3
Salon: TVF Burhan Felek Vestel
Hakemler: Nurper Özbar, Tuncay Sevim
VakıfBank: Cansu, Gabi, Zehra, Egonu, Daalderop, Kübra, Ayça (L) (Ogbogu, Buket, Carutasu, Derya)
Fenerbahçe Opet: Lazareva, Fedorovtseva, Eda, Buse, Ana Cristina, Aslı, Gizem (L) (Macris, Meliha)
Setler: 23-25, 21-25, 21-25
Süre: 1 saat 22 dakika (27,27,28)

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin