Dünya Şampiyonu Eczacıbaşı Dynavit Yurda Döndü

Çin’de düzenlenen 2023 FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası finalinde VakıfBank’ı 3-2 mağlup ederek mutlu sona ulaşan Eczacıbaşı Dynavit, yurda döndü.

Eczacıbaşı Dynavit takımı sporcu ve teknik heyetinin bulunduğu kafileyi, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Sezgin Eren ve basın mensupları karşıladı.

TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu ve TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, Eczacıbaşı Dynavit takım sporcu, teknik ekibi ve yöneticilerini elde edilen başarıdan dolayı tebrik ederek çiçek takdim etti.

Havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Eczacıbaşı Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, oyuncularıyla gurur duyduğunu söyledi.

İki Türk takımının dünyanın öbür ucunda final oynamasının önemli olduğunu dile getiren Faruk Eczacıbaşı, “Çok mutluyuz. Final, çok centilmence geçti. Kızlarımla ve hocamızla iftihar ediyorum. Bu başarı çok güzel bir takım çalışmasının sonucu. Dünyanın en iyisi olduğumuzu kanıtladık. Türk voleybolu, dünyanın en tepesindedir.” ifadelerini kullandı.

Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş, finalde iki takımın da birbirine çok yakın oynadığını belirterek, “Ülke açısından çok önemli bir finaldi. Hem ülkeyi hem de oyuncuları gururlandıran bir maç oldu. Şampiyonluğu ülkemize getirdiğimiz için çok mutluyuz.” diye konuştu.

İki Türk takımının finalde olmasının gurur verici olduğunu vurgulayan takımın kaptanlarından Simge Aköz, “2016’dan seneler sonra tekrar bu kupayı müzemize getirmek beni çok mutlu ediyor. VakıfBank’ı da ayrıca tebrik ediyorum. Turnuva başından beri takım olarak iyi performans ortaya koyduk. Çok güzel bir takım oyunu sergiledik. Final maçında geriye düşsek de bu inancımızı kaybetmedik. Çünkü kupayı kazanacak kapasiteye sahip olduğumuzu biliyorduk.” şeklinde görüş belirtti.

FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’nın “En Değerli Oyuncusu” (MVP) seçilen Tijana Boskovic ise takımla gurur duyduğunu belirterek, “7 sene sonra tekrar bu kupayı kazandık. Harika bir takım oyunu gösterdik. 2. sette 12-4 gerideydik ama inancımızı sürdürdük. Bu kupayı kazanmayı hak ediyorduk. Dünyanın en önemli kupalarından birini müzemize getirdiğimiz için mutluyuz.” değerlendirmesinde bulundu.

Turnuvanın en iyi pasörü seçilen Elif Şahin ise kazandığı ödül hakkında, “Benim büyük turnuvalarda aldığım ilk ödüldü. Çok mutluyum. Çok güzel bir başarıyla da geldi. Bu ödül benim için unutulmaz olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazıya Oy Verin