Sultanlar/Efeler Ligi Takımı Oyuncularının Aynı Sezon 1. Lig Takımında Oynamaları Hakkında Bildiri

  • Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi kulüpleri 22 yaşını doldurmamış Türk vatandaşı sözleşmeli ve lisanslı oyuncularının kendi kulüplerindeki sözleşmesi ve lisansı geçerli kalmak üzere aynı sezon bir 1. lig kulübü adına resmi müsabakalarda yer almasına izin verebilir. Oyuncu bu durumda aynı sezonda iki farklı kulüp takımında aynı anda oynayabilir. Yaş hesaplamasında içinde bulunulan yılın 31 Aralık günü baz alınır.
  • Oyuncu, play-off müsabakaları dâhil 1. Lig takımının sezon sonuna kadar olan tüm müsabakalarında görev alabilir ancak 1. Lig takımının altyapı müsabakalarında oynayamaz.
  • Sultanlar/Efeler Ligi takımları bir sezon içerisinde en fazla iki oyuncusuna 1. lig takımında oynama izni verebilir.
  • Voleybol 1. Ligi takımları bu şekilde bir sezon içerisinde en fazla iki oyuncuyu oynatabilir.
  • Bir oyuncu, asıl kulübünün izniyle aynı sezon içerisinde yalnızca bir defa ve tek kulüp adına bu haktan faydalanabilir. Bu haktan faydalanan oyuncu geçici transfer yapamaz. Geçici transfer dönemi içerisinde asıl takımı ile sözleşmesi herhangi bir nedenle sona eren oyuncu, TVF Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı uyarınca 31 Ocak tarihine kadar başka bir takıma transfer olabilir.
  • Bu haktan faydalanan oyuncunun asıl takımıyla imzaladığı sözleşme geçerli kalır. Oyuncunun tüm mali yükümlülükleri Sultanlar/Efeler Ligi’ndeki asıl takımına aittir. Oyuncunun asıl takımı ile sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, fesih tarihi itibariyle 1. lig kulübü adına resmi müsabakalarda oynama hakkı da ortadan kalkmış olur.
  • Oyuncunun gideceği 1. Lig kulübü, 31 Aralık tarihine kadar (31 Aralık dâhil) asıl takımdan alacağı izin yazısı, oyuncunun rıza beyanı ve 1. lig takımında oynamasına ilişkin sezon öncesi Federasyonca ilan edilen bedelin ödendiğine dair dekontu ibraz etmek zorundadır. Sezon öncesi ilan yapılmaması halinde bir önceki sezon ilan edilen bedel geçerli olacaktır.
  • Oyuncuyla ilgili öncelik hakkı Sultanlar/Efeler Ligi takımına aittir. Asıl takım ile 1. lig takımı, oyuncunun durumuyla ilgili aralarında bir protokol yapıp bu protokolü Federasyona ibraz edebilirler. Çıkacak ihtilaflarda protokol esasları dikkate alınır. Protokolün Federasyona sunulmaması halinde Sultanlar/Efeler Ligi takımı kararları esas alınacaktır.

Önemle duyurulur.

Bu Yazıya Oy Verin