Millilerimiz, Kar Voleybolu’nda Avrupa İkincisi !

Avusturya’nın ev sahipliğinde Wagrain-Kleinarl & Flachau’da düzenlenen 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası, bugün (25 Mart 2018, Pazar) bayanlar kategorisinde oynanan yarı final, üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Ülkemizi bayanlar kategorisinde temsil eden Aleyna Vence/Buğra Eryıldız ikilisi, yarı finalde Rusya’dan Dayanova/Ushkova ikilisi ile karşı karşıya geldi. Rakibini 12-10, 7-11 ve 11-7′lik setlerle 2-1 mağlup eden Millilerimiz, adlarını bu dev organizasyonda da finale yazdırmayı başardı.

Millilerimiz, final karşılaşmasında ise; Litvanya’dan Dumbauskaite/Povilaityte ikilisi karşı karşıya geldi. Final mücadelesinde rakibine karşı iyi mücadele ortaya koyan 14-12, 9-11, 11-7, 9-11 ve 11-8‘lik setlerle 3-2 mağlup olan Aleyna Vence/Buğra Eryıldız ikilisi, ilk kez düzenlenen CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa İkincisi olarak gümüş madalya kazandı ve büyük bir başarıya imza attı.

2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nda 3 altın, 1 gümüş madalya kazanan Aleyna Vence/Buğra Eryıldız ikilisi, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından da sezonun Kar Kraliçeleri seçilmişti.

Bu Yazıya Oy Verin