2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Uludağ Etabı Basın Toplantısı Gerçekleşti

Bu yıl Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Teleferik A.Ş. ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile 1-4 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Uludağ Etabı’nın basın toplantısı, bugün (28 Şubat 2018, Salı), Bursa’da Uludağ Bursa Teleferik Oteller Bölgesi’ndeki 6000 Meydan’da gerçekleşti.

Toplantıya; Türkiye Voleybol Federasyonu Altyapı Eğitim ve Organizasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz, Bursa Teleferik Holding Yönetim Kurulu üyesi Hande Cumbul, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Bayhan ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Plaj ve Kar Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz; “Türkiye etaplarından biri Erciyes’te yapıldı. Diğer etap ise Bursa Teleferik AŞ ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle 1-4 Mart’ta Uludağ’da gerçekleştirilecek. Bursa’daki üçüncü etapta Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Slovakya, Romanya, Çekya, Gürcistan, Polonya, Belçika, İsviçre ve Ukrayna yer alıyor. Etkinliğe 29 takım katılacak. Bursa ve ülkemizin tanıtımı anlamında güzel bir etkinlik. İnşallah ülkemize yakışır bir organizasyon olacak. Sporseverleri Uludağ’a bekliyoruz.” dedi.

TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz’dan sonra söz alan  Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Bayhan da, Uludağ’ın tanıtımına katkı sağlayacaklarını belirterek, “Bu anlamda uluslararası organizasyonların Uludağ’da düzenlenmesini destekliyoruz. Sporu tabana yaymak için bu tip organizasyonların artarak devam etmesini diliyorum.” diye konuştu.

Teleferik AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Hande Cumbul ise; böyle bir organizasyona Uludağ’ın ev sahipliği yapacak olmasından duyduğu mutlululuğu dile getirdi.

2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun dördüncü ayağı olan ve 01-04 Mart 2018 tarihleri arasında Bursa’da organize edilecek Uludağ etabında, bayanlar ve erkekler kategorilerinde toplam 10 ülkeden (Türkiye, Rusya, Slovakya, Romanya, Çekya, Gürcistan, Polanya, Belçika, İsviçre ve Ukrayna), 58 sporcu mücadele edecek. Bayanlar kategorisinde 2,500 EURO ve erkekler kategorisinde 2,500 EURO olmak üzere toplam 5,000 EURO para ödülünün dağıtılacağı 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Uludağ Etabı’nın her iki kategorideki yarı final, üçüncülük ve final karşılaşmalarını ve ödül törenini TRT Spor naklen yayınlayacak.

Çift eleme formatına göre düzenlenecek olan 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Uludağ Etabı, yarın (1 Mart 2018, Perşembe) oynanacak eleme maçları ile başlayacak. Ana tablo mücadeleri erkeklerde 2 Mart, bayanlar da 3 Mart’ta başlayacak. 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Uludağ Etabı, 4 Mart Pazar günü oynanacak yarı finaller, üçüncülük ve final müsabakaları ile sona erecek.

Kar Voleybolu, Avrupa’da yaptığı atılım ile tüm Dünya’da ses getirdi. Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) yanı sıra Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) da Kar Voleybolu’nu resmi olarak tanıdı ve ilk etkinliğini Kış Olimpiyatları’nın yapıldığı Güney Kore’de ünlü voleybolcular eşliğinde gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıllarda Dünya Turu’nun ve Dünya Şampiyonası’nın da başlayacağı bu sporun önce Gençlik Olimpiyatları’na sonra da Kış Olimpiyatları’na resmi spor olarak sokulması planlanıyor. 2016’da başlayan Avrupa Turu başarıyla devam ediyor. 2018’de ilk Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası Avusturya’nın Wagrain kentinde organize edilecek. Uludağ Etabında kazanılacak resmi puanlar, Avrupa Şampiyonası’na katılımda oldukça önem arz ediyor.

2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes Uludağ Etabı’nda ülkemizi bayanlar kategorisinde 5, erkekler kategorisinde ise 6 takımımız temsil edecek.

Bayanlar kategorisinde mücadele edecek takımların listesine ulaşmak için tıklayınız.

Erkekler kategorisinde mücadele edecek takımların listesine ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin