2018 CEV Avrupa Kar Voleybolu Turu’nda Millilerimizden Bir Altın Bir Gümüş Madalya

2018 CEV Avrupa Kar Voleybolu Turu Erciyes Etabı, bugün (14 Ocak 2018 Pazar), her iki kategoride oynanan yarı final, bronz madalya ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Günün sonuçları şöyle;

BAYANLAR KATEGORİSİ

TÜR MAÇ & SONUÇ

SETLER

YARI FİNAL

Anna Dostalova / Michaela Knoblochová (Çekya) 0 – 2 Ekaterina Syrtseva / Ksenia Khakimzanova (Rusya) 8-11, 6-11
YARI FİNAL Buğra Eryıldız / Aleyna Vence 2 – 1 Silvia Poszmikova / Zuzana Snopkova (Slovakya)

5-11, 11-9, 11-9

BRONZ MADALYA

Anna Dostalova / Michaela Knoblochová (Çekya) 2 – 1 Silvia Poszmikova / Zuzana Snopkova (Slovakya) 9-11, 11-9, 11-6
FİNAL Ekaterina Syrtseva / Ksenia Khakimzanova (Rusya) 1 – 3 Buğra Eryıldız / Aleyna Vence

6-11, 13-11, 10-12, 4-11

 

 

ERKEKLER KATEGORİSİ

TÜR MAÇ & SONUÇ

SETLER

YARI FİNAL

Adem Mert / Ali Berke Sağır 0 – 2 Dündar Yıldırım / Emirhan Ulutaş 4-11, 9-11
YARI FİNAL Taras Myskiv / Ruslan Daianov (Rusya) 2 – 0 Valeriy Durnin / Ivan Golovin (Rusya)

11-7, 11-9

BRONZ MADALYA

Adem Mert / Ali Berke Sağır 0 – 2 Valeriy Durnin / Ivan Golovin (Rusya) 5-11, 6-11
FİNAL Dündar Yıldırım / Emirhan Ulutaş 0 – 3 Taras Myskiv / Ruslan Daianov (Rusya)

7-11, 6-11, 6-11

 

Bu sonuçların ardından, bayanlar kategorisinde temsilcilerimiz Buğra Eryıldız / Aleyna Vence altın madalyanın sahibi olurken, Rusya’dan Ekaterina Syrtseva / Ksenia Khakimzanova ikilisi gümüş, Çekya’dan Anna Dostalova / Michaela Knoblochová çifti ise bronz madalyanın sahibi oldular.

Erkekler kategorisinde ise Rusya’dan Taras Myskiv / Ruslan Daianov altın madalyanın sahibi olurken, temsilcilerimiz Dündar Yıldırım / Emirhan Ulutaş ikilisi gümüş, Rusya’dan Valeriy Durnin / Ivan Golovin çifti ise bronz madalyanın sahibi oldular.

 

Etabı, bayanlar kategorisinde bronz madalya ile tamamlayan Çekya’dan Anna Dostalova / Michaela Knoblochová ikilisine kupa ve madalyalarını CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Teknik Delegesi Anton Fichtinger takdim etti.

Turnuvayı gümüş madalya ile tamamlayan Rusya’dan Ekaterina Syrtseva / Ksenia Khakimzanova çiftine kupa ve madalyalarını Erciyes A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler takdim etti.

Şampiyonayı altın madalya ile tamamlayan temsilcilerimiz Buğra Eryıldız / Aleyna Vence ikilisine ödül çeklerini Türk Hava Yolları Kayseri Müdürü Tamer Sisler ve Radison Blu Kayseri Genel Müdürü Atakan Altuğ verirken, madalyalarını Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, kupalarını ise Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş takdim etti.

 

Etabı, erkekler kategorisinde bronz madalya ile tamamlayan Rusya’dan Valeriy Durnin / Ivan Golovin ikilisine kupa ve madalyalarını Radison Blu Kayseri Genel Müdürü Atakan Altuğ takdim etti.

Turnuvayı gümüş madalya ile tamamlayan temsilcilerimiz Dündar Yıldırım / Emirhan Ulutaş çiftine kupa ve madalyalarını Kayseri Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Murat Eskici takdim etti.

Şampiyonayı altın madalya ile tamamlayan Rusya’dan Taras Myskiv / Ruslan Daianov ikilisine ödül çeklerini Türk Hava Yolları Kayseri Müdürü Tamer Sisler ve Radison Blu Kayseri Genel Müdürü Atakan Altuğ verirken, madalyalarını Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, kupalarını ise Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş takdim etti.

Bu Yazıya Oy Verin