Puma, Türkiye Milli Voleybol Takımlarının Resmi Forma Sponsoru Oldu

Tüm dünyada spor ve kültürü daha ileri taşıma misyonuna sahip olan PUMA, imza attığı yeni iş birliğiyle tarihi bu yönde şekillendirme hedefine bir adım daha yaklaştı. Türkiye Voleybol Federasyonu ve PUMA arasında imzalanan anlaşmayla PUMA, Türkiye Milli Voleybol Takımlarının resmi forma sponsoru oldu.

Anlaşmayla birlikte PUMA, 2026 yılı sonuna kadar Türkiye Milli Voleybol Takımları’nın müsabaka ve antrenmanlarda giymek üzere kullanacağı malzemeleri tedarik edecek.

TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Puma Orta Doğu Genel Müdürü Taner Seyis, milli voleybolcular Eda Erdem Dündar, Kübra Akman, Efe Bayram, Adis Lagumdzija ve basın mensupları katıldı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türk voleybolu her geçen gün paydaşlarıyla büyüyor. Türk voleybolu bu yıl 3 turnuvada mücadele etti ve üçünde de şampiyon oldu. Dünyada ve Avrupa’da önemli başarılar elde ediyor. Bugüne kadar hiç ilk sırada yer almadık. ABD’yi yenerek hem ilk sırayı aldık hem de şampiyon olduk. Paydaşlarımızın emeğini göz ardı edemeyiz. Onlara teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Puma ile yapacakları uzun süreli iş birliğinin önemini vurgulayan Başkan Üstündağ, “Puma bir dünya markası. O sene bu sene, kupalar bizimle. Ben bu başarıları daha önce söylediğimde inananlar ve inanmayanlar vardı. İnanmak çok önemli. Paydaşlarımızın verdiği destekten ve teknik kadronun gözlerinden bu inancı okuyordum. Daha büyük başarılara imza atacağız. İnanıyorum ki erkek ve kadın milli takımlarımız el ele olimpiyatlara katılacak.” şeklinde görüş belirtti.

Puma Orta Doğu Genel Müdürü Taner Seyis, yaptıkları sponsorluk anlaşması dolayısıyla Türk voleyboluna destek olmaktan onur ve mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Sponsorluk anlaşmasının 2026 yılına kadar olduğunu aktaran Seyis, “Gerçekten çok büyük bir onur duyuyorum. Bu yolculuğa çıktığımız için çok heyecanlı ve mutluyuz. Türkiye Voleybol Federasyonunun bizi kabul etmesi çok büyük bir onur. Sporcularımıza gönülden inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İmza töreninin ardından TVF Başkanı Üstündağ, Puma Orta Doğu Genel Müdürü Taner Seyis’e Türk voleyboluna katkıları için teşekkür ederek plaket takdim etti.

Puma Orta Doğu Genel Müdürü Taner Seyis de günün anısına TVF Başkanı Üstündağ’a milli takım forması takdim etti.

Bu Yazıya Oy Verin