Millilerimiz, Slovakya Galibiyetini Değerlendirdi

A Erkek Voleybol Milli Takımımız, 2019 CEV Avrupa Altın Ligi’ndeki dördüncü maçında konuk ettiği rakibi Slovakya’yı 25-15, 25-11 ve 25-17‘lik setlerle 3-0 mağlup etti. Millilerimizde başantrenör Nedim Özbey, takım kaptanı Arslan Ekşi ve oyunculardan İzzet Ünver karşılaşmanın ardından galibiyeti değerlendirdi.

A Erkek Milli Takımı başantrenörü Nedim Özbey; “Yüzlerce kez milli maça çıktım ama ilk defa burada gözümden yaşlar geldi. Beni bu duygu seline getirdiler. Biz de sahada onun karşılığını vermek zorundayız. Bu atmosferi yaşattığım için çok mutluyum. Muhteşem bir atmosfer oynadık. Şimdi Trabzon’da Belçika ile maçımız var. Aynısını orada yaşatmak istiyoruz. Şu anda finale kaldık gibi. Dörtlü Final’de ülkemize şampiyonluk getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

A Erkek Milli Takımı kaptanı Arslan Ekşi; “Öncelikle galibiyetten dolayı herkesi tebrik ediyorum. Avrupa Altın Ligi’nde 4’te 4 yaparak yolumuza kayıpsız bir şekilde devam ediyoruz. Sivas’ın ardından burada Malatya’da da inanılmaz bir atmosfer vardı. Bize buraya geldiğimiz andan itibaren inanılmaz bir ilgi gösterdiler. Bu seyirci her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Burada bizleri desteklemeye gelen ve salonun tamamını doldurarak galibiyette önemli bir paya sahip olan Malatyalı voleybol severlere teşekkür ediyor, galibiyeti onlara armağan ediyoruz. Çarşamba günü de beşinci maçımızda Trabzon’da Belçika ile oynayacağız. O maçı da kazanarak dörtlü finallere yükselmek istiyoruz” dedi.

A Erkek Milli Takımı oyuncusu İzzet Ünver ise; “Karşılaşmaya gelen herkese teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir atmosferde oynadık. Diğer karşılaşmalarda da Türk bayrağını onurlandırmak için çalışacağız. Organizasyonu da istediğimiz yerde bitireceğimize inanıyorum.” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin