Eda: Çeyrek finale kalmak istiyoruz

2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda grup aşamasında mücadele ettiği A Grubu’nu ikinci sırada tamamlayan A Milli Kadın Voleybol Takımımız yoluna devam ediyor.

Grupta oynadığı son karşılaşmada Sırbistan’a 3-1 mağlup olsa da adını son 16 turuna yazdıran Filenin Sultanları’nda kaptan Eda Erdem Dündar açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmaya iyi başlasalar da ilk setin sonrasında fazlaca hata yaptıklarını belirten Eda; “Bugün Ankara Spor Salonu’nda inanılmaz bir atmosfer vardı. Ankara seyircisi bizi çok iyi destekledi. Mücadeleye güzel bir başlangıç yaparak ilk seti kazandık. Diğer setleri ve maçı ise tamamen kendi hatalarımızdan verdiğimizi düşünüyorum. Genele baktığımızda iyi servis attığımızda onları zorladık, yüksek toplarla hücum etmek zorunda bıraktık. Zaman zaman da iyi blok yaptık. Mücadelemizden memnunum çünkü elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Hedefimiz ilk iki sırada bitirmekti ve bunu başardığımız için mutluyum. Tabii ki maç maç gidiyoruz. Şu an odak noktamız Hırvatistan mücadelesi ve orada iyi bir performans göstermek. Adımızı çeyrek finale yazdırmak niyetindeyiz. Hırvatistan’ı çok iyi tanıyoruz. Avrupa Şampiyonası öncesi Gloria Cup’ta karşılaşmıştık. Uzun boylu, iyi bir pasör çaprazı olan, iyi servis atan bir ekip. Biz de iyi servis atıp blok ve defansta başarılı bir oyun sergilemek istiyoruz.” yorumunu yaptı.

Bu Yazıya Oy Verin