FIVB Voleybol Milletler Ligi 2. Etap Karşılaşmalarının Basın Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele eden A Bayan Voleybol Milli Takımımız, 22-24 Mayıs 2018 tarihlerinde, TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı Voleybol Milletler Ligi’nin ikinci etap karşılaşmalarında Brezilya, Arjantin ve Dominik Cumhuriyeti ile mücadele edecek.

FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin ikinci etap karşılaşmaları öncesinde, bugün (21 Mayıs 2018, Pazartesi), The Green Park Hotel’de düzenlenen medya toplantısına, FIVB Turnuva Teknik Delegesi Anka Ivanovic, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ce Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti, Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar ile diğer takım başantrenörleri ve takım kaptanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan FIVB Turnuva Teknik Delegesi Anka Ivanovic ‘’Bu özel organizasyonda bulunmaktan gurur duyduğumu söylemek isterim. Burada FIVB adına bulunmaktayım. 21 federasyonla organize olarak çalışmaktayız. Milletler Ligi’nde ikinci haftamız. Yarın turnuvamızın ilk düdüğü çalacak ve maçlarımız başlayacak. Oynanacak diğer etaplarla birlikte hepimiz heyecanla Çin’de gerçekleştirilecek finalleri beklemekteyiz. Burada bulunan tüm takımlara başarı şans diliyorum.” dedi.

TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü  Kurtaran Mumcu ‘’Hepiniz hoşgeldiniz. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak üç Latin Amerika ülkesi ve FIVB temsilcilerini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Türkiye olarak Milletler Ligi’ne iyi bir başlangıç yaptık. Bu hafta Türkiye’de istediğimiz sonuçları almak istiyoruz. Bu turnuva yeni bir organizasyon. Katılan tüm ülkelere başarılar diliyorum.’’ dedi.

Arjantin Takım Kaptanı Julieta Constanza Lazcano ‘’ Burada olduğum için çok heyecanlıyım. Aynı zamanda takımımda çok büyük heyecan duymakta. Organizasyonun çok güzel olduğunu belirtmek isterim. ‘’ dedi.

Arjantin Başantrenörü Guillermo Orduna ‘’Türkiye’de ilk kez bulunuyorum. Burada bulunduğum için mutluyum. Organizasyonun çok güzel geçeceğini düşünüyorum. Tüm takımlara başarılar dilerim’’ dedi.

Brezilya Takım Kaptanı Roberta Silva Ratzke’’ Maçların başlamasını büyük bir heyecanla bekliyoruz. Bu güzel organizasyon için hepinize teşekkür ederim’’ dedi.

Brezilya Başantrenörü Jose Roberto Lages Guimaraes ise; ‘’Bu ülkeyi çok sevdiğimi sizlere söylemek istiyorum. Takım olarak burada elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Dominik Cumhuriyeti Takım Kaptanı Niverka Dharlenis Marte Frica ‘’İlk kez mücadele edeceğiz. Burada olmaktan çok mutluyuz, tüm takımlara başarılar diliyorum’’ dedi.

Dominik Cumhuriyeti Başantrenörü Marcos Kwiek ise; ‘’ Burada bulunmaktan çok mutluyuz. Organizasyon açısından her şey çok güzel. Türkiye Voleybol Federasyonu’na teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar ‘’ Bu organizasyonun bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. İlk hafta bizim için çok iyi geçti. Ankara seyircisinin önünde güzel karşılaşmalar izlettirmek istiyoruz. Biz burada ne zaman oynasak inanılmaz bir seyirci desteği oluyor. Oynayacağımız tüm maçlarda salonumuz full olacaktır. Genç ve dinamik bir takım sahibiz. Her hafta takım voleybolu ruhunu oturtmaya çalışıyoruz. Tüm takımlara başarılar diliyorum’’ dedi.

Türkiye Başantrenörü Giovanni Guidetti ise; ‘’Herkese merhabalar, burada FIVB ve federasyonumuza teşekkür etmek istiyorum. Güzel bir organizasyon olacak. Burada üç başarılı takımı ağırlıyoruz. İnanıyorum ki Ankara seyircisi bizi yalnız bırakmayacaktır. Genç ve güçlü bir takımımız var. İlk hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde güzel sonuçlar aldık. Herkese başarılar diliyorum.’ ifadelerinde bulundu.

Filenin Sultanları, ilk gün Brezilya, ikinci gün Dominik Cumhuriyeti ve üçüncü gün ise Arjantin ile saat 17.00’da karşı karşıya gelecek. Millilerimizin oynayacağı tüm karşılaşmalar, S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

Voleybol Milletler Ligi’nin 2. haftasının maç programı şu şekilde:

22 Mayıs 2018, Salı
14.00 Arjantin – Dominik Cumhuriyeti
17.00 Türkiye – Brezilya (S Sport)

23 Mayıs 2018, Çarşamba
14.00 Brezilya – Arjantin
17.00 Türkiye – Dominik Cumhuriyeti (S Sport)

24 Mayıs 2018, Perşembe
14.00 Dominik Cumhuriyeti – Brezilya
17.00 Türkiye – Arjantin (S Sport)

Bu Yazıya Oy Verin