Filenin Sultanları, FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde Sahne Alıyor

2019 yılı milli takımları faaliyetleri kapsamında Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından organize edilen Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele edecek A Bayan Milli Takımımız, 21-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Sırbistan’da ilk hafta karşılaşmalarında sahne alacak.

Millilerimiz, toplam 5 ayaktan oluşan Voleybol Milletler Ligi’nin ilk haftasında 21-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Sırbistan’ın Belgrad şehrinin ev sahipliği yapacağı karşılaşmalarda ev sahibi Sırbistan, Hollanda ve Güney Kore ile mücadele edecek. Millilerimiz, FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki ilk karşılaşmasında ilk gün Güney Kore, ikinci gün Hollanda ve üçüncü gün ise ev sahibi Sırbistan ile karşı karşıya gelecek. Millilerimiz, müsabakalarını Aleksandar Nikolic Salonu’nda oynayacak.

Turnuva Statüsü:
Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Milletler Ligi (VNL), toplam 5 ayaktan oluşuyor. 5 hafta boyunca oynanan karşılaşmaların ardından genel sıralamada ilk 5’te yer alan ülkeler ve finallere ev sahipliği yapacak ülke, FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri’ne katılma hakkı elde edecek. Voleybol Milletler Ligi Finalleri ise ; 3-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Çin’in ev sahipliğinde Nanjing şehrinde oynanacak.

Millilerimizin 14 kişilik Sırbistan etabı kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Pasörler: Cansu Özbay, Ezgi Dilik
Pasör Çaprazları: Meryem Boz, Ebrar Karakurt
Smaçörler: Meliha İsmailoğlu, Şeyma Ercan, Hande Baladın, Fatma Yıldırım
Orta Oyuncular: Zehra Güneş, Kübra Akman, Aslı Kalaç, Yasemin Güveli
Liberolar: Aylin Sarıoğlu, Şebnem Simge Aköz

Millerimizin maç programı şu şekilde:

21 Mayıs, 2019, Salı

TSİ 18.00 Güney Kore-Türkiye (S Sport 2)

22 Mayıs, 2019, Çarşamba

TSİ 21.00 Hollanda-Türkiye (S Sport 2)

23 Mayıs 2019, Perşembe

TSİ 21.00 Sırbistan – Türkiye  (S Sport 2)

NOT: S Sport 2 kanalını; Turkcell+ TV platformunda 78. kanaldan izleyebilirsiniz.

A Bayan Milli Takımımız, Voleybol Milletler Ligi’nin ikinci haftasında ise; 28-30 Mayıs 2019 tarihlerinde Ankara’da sahne alacak. Millilerimiz, TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı ikinci haftada; Rusya, Japonya ve Almanya ile mücadele edecek. Milli Takımımız, ilk gün Japonya, ikinci gün Almanya ve üçüncü gün ise Rusya ile saat 17.30’da karşı karşıya gelecek. 

Millilerimizin Ankara’da oynayacağı karşılaşmalara bilet almak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin