Vodafone Sultanlar Ligi’nde Madalya, Kupa ve Ödüller Sahiplerini Buldu

2023-2024 voleybol sezonu Vodafone Sultanlar Ligi’nde madalya, kupa ve ödüller sahiplerini buldu.

Final etabının beşinci maçının ardından yapılan madalya ve kupa töreninde ilk öncelikle özel ve bireysel ödüller sahiplerini buldu.

Uzun yıllar Türk voleyboluna çok büyük katkılar sağlamış, önemli izler bırakmış, 2022 yılında kaybettiğimiz merhum Metin Görgün’ün anısına verilen Basın ve İletişim Ödülü’nün sahibi Vodafone Sultanlar Ligi’nin resmi yayıncı kuruluşu TRT Spor Yıldız oldu. Ödülü, Sportsnet Group Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı İlhan Uzundurukan, TRT Spor Kanal Koordinatörü Emre Kümet’e takdim etti.

Türk voleybolunda ilk defa yurt dışına transfer olmuş oyuncu olarak tarihe geçen ve voleybolumuza yorumcu olarak da çok değerli katkılar sağlayan 2022 yılında kaybettiğimiz efsane isim, merhum Dünya Baltacıoğlu’nun anısına verilen Uluslararası Başarı Ödülü’nün sahibi ise Fenerbahçe Opet’ten Melissa Vargas oldu. Melissa Vargas’a ödülünü TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

Final serisinde en hızlı servis kullanan oyuncuya verilen Vodafone Özel Ödülü’nün sahibi de Fenerbahçe Opet’ten Melissa Vargas oldu. Melissa Vargas’a ödülünü Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy takdim etti. Melissa Vargas, Vodafone 5G hızıyla en hızlı servis ödülünü serinin üçünün maçında kullandığı 110 km/s’lik servisle hak kazandı.

Final etabının en iyi smaçörü seçilen Fenerbahçe Opet takımından Ana Cristina’ya ödülünü TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu takdim etti.

Final etabının en iyi pasörü seçilen Fenerbahçe Opet takımından Bojana Drca’ya ödülünü TVF Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan takdim etti.

Final etabının en iyi libero seçilen Fenerbahçe Opet takımından Gizem Örge’ye ödülünü TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar takdim etti.

Final etabının en iyi orta oyuncusu seçilen Fenerbahçe Opet takımından Eda Erdem Dündar’a ödülünü TRT Spor Kanal Koordinatörü Emre Kümet takdim etti.

Final etabının en iyi pasör çaprazı seçilen Eczacıbaşı Dynavit takımından Tijana Boskovic’e ödülünü TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu takdim etti.

Final etabının en değerli oyuncusu (MVP) seçilen Fenerbahçe Opet takımından Melissa Vargas’a ödülünü TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

Vodafone Sultanlar Ligi’nde sezonu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Opet takımına madalyalarını TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu kupalarını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Vodafone CEO’su Engin Aksoy takdim etti.

Vodafone Sultanlar Ligi’nde sezonu ikinci sırada tamamlayan Eczacıbaşı Dynavit takımına madalyalarını TVF Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, şiltini ise TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar takdim etti.

Bu Yazıya Oy Verin