Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı İkinci Karşılaşmaları Başladı

2017 – 2018 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı’nda ikinci karşılaşmalar, bugün (6 Mart 2018, Salı), oynanan karşılaşmalar ile başladı.

Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı ikinci karşılaşmalarında alınan sonuçlar şöyle;

MAÇ & SONUÇ

SETLER

İSTATİSTİK

VakıfBank 3-0 Beşiktaş

 25-16, 25-12, 25-21

Tıklayınız

Galatasaray 3-0 Halkbank

 25-20, 25-19, 25-19

Tıklayınız

Bu sonuçların ardından; VakıfBank, Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı’nda rakibine seride 2-0 üstünlük kurarak; adını Play-off Yarı Final Etabı’na yazdırdı. VakıfBank’ın Play-off Yarı Final Etabı’ndaki rakibi Galatasaray – Halkbank eşleşmesinin galibi olacak.

Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı’nın diğer mücadelesinde ise; Galatasaray, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda konuk ettiği rakibi Halkbank’ı mağlup ederek; seride durumu 1-1‘e getirdi. Play-off Yarı Final Etabı’na yükselecek olan takım, 9 Mart Cuma günü oynanacak üçüncü ve son karşılaşmanın ardından belli olacak. (Karşılaşmanın saati daha sonra açıklanacaktır.)

Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı ikinci karşılaşmalarının programı şöyle;

TARİH SAAT MAÇ YAYIN SALON
7 Mart 2018, Çarşamba 19.00 Eczacıbaşı VitrA – Nilüfer Bld.  TRT Spor TVF Burhan Felek Voleybol Salonu
8 Mart 2018, Perşembe 16.00 Fenerbahçe – Bursa B.Şehir Bld.  TRT Spor Metro Enerji Salonu

Çeyrek Final Statüsü:
Takımlar, çeyrek finalde içeride ve dışarıda olmak üzere karşılıklı iki müsabaka yaparlar. İlk maç, normal lig etabı sonunda puan cetvelinde alt sırada bulunan takımın sahasında, iki gün sonra ikinci maç üst sırada bulunan takımın sahasında oynanır. 2 maçı alan takım yarı finale yükselir. Galibiyetlerin eşitliği durumunda üçüncü müsabaka iki gün sonra üst sırada bulunan takımın sahasında oynanır. Maçı kazanan takım yarı finale yükselir. Yenilen takım 5/8 etabına gider.

NOT: Karşılaşmaların tarihleri, saatleri ve televizyon yayınları değişkenlik gösterebilir.

Bu Yazıya Oy Verin