Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi ve Erkekler 1. Ligi Sezon Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi ve Erkekler 1. Ligi’nde 2020-2021 voleybol sezonunun değerlendirildiği ve 2021-2022 voleybol sezonuna ilişkin görüş ve önerilerin paylaşıldığı değerlendirme toplantısı Ankara’da yapıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Ankara Merkez Ofisi’nde gerçekleşen toplantıya, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi, TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener ve kulüp temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasına kulüp başkanları, yöneticileri, antrenörleri, temsilcileri ve katılımcılarına hoş geldin diyerek başlayan TVF Başkanı Üstündağ; “Kulüplerimizin yoğun bir katılım göstererek toplantıda yer alması, bulunması bizleri çok mutlu etti. Sizlerin voleybola katkı sağlamanız, yatırım yapmanız, değer vermeniz, güzel işlere imza atmanız, var olmanız bizleri sevindiriyor. Voleybol olarak yoğun bir sezon geçiriyoruz. Kulüp sezonunun hemen ardından milli takım faaliyetlerimiz devam ediyor. Bildiğiniz üzere, A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Tokyo’daki Olimpiyat Oyunları’nda takım sporlarında ülkemizi temsil eden tek branşın voleybol olması da bizleri ayrıca gururlandırıyor. Bu gurur, bu başarı elbette ki ben değil bizlerindir, hepimizindir. Kulüplerimiz ve antrenörlerimiz bu başarının en büyük pay sahipleridir. Filenin Sultanları herkesi mutlu edecek güzel sonuçlarla ülkemize dönecektir. Kadın Voleybol Milli Takımımızın, Tokyo Olimpiyatları’nda sergilediği, ortaya koyduğu mücadelenin tüm kamuoyunca takdir görmesi, tüm ülkenin voleybol konuşması, bahsetmesi de bizlerin büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olmuştur.
Pandemi sebebiyle yarının ne olacağı ile ilgili umutlu ve heyecanlı bekleyişimiz devam ediyor. Umuyorum ki yeni sezonla birlikte, içinde bulunduğumuz pandemi koşullarından bir an önce kurtulur, sağlıklı ve seyircili güzel bir ortamda voleybol karşılaşmalarımızı oynatırız. Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden kulüplerimizin ardından bugün de siz değerli Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi ve Erkekler 1.Ligi’nde mücadele eden kulüplerimizin temsilcileriyle bir araya geldik. Yapmanız ve yapılması gerekenleri karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunarak voleybolun daha güzel, daha iyi yerlere nasıl getirmek gayesiyle toplantımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın ardından söz alan Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi ve Erkekler 1. Ligi takımları, herkese sağlıklı bir sezon diledi.

Değerlendirme toplantısında; 2022-2023 voleybol sezonunda 1. Lig kulüplerinin katılımıyla bir kupa organizasyonu düzenlenmesi konusunda görüş birliğine varılırken; Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele edecek 6 İstanbul takımının grupları ise kura çekimi ile belirlendi. Toplantı, değişen oyun kurallarının anlatımı, sezona dair bilgiler verilmesi ve geçmiş sezonun değerlendirilmesiyle sona erdi.

 

Bu Yazıya Oy Verin