AXA Sigorta Efeler Ligi ve Misli.com Sultanlar Ligi’nde 2021-2022 Voleybol Sezonu Fikstürü Çekildi

AXA Sigorta Efeler Ligi ve Misli.com Sultanlar Ligi’nde 2021-2022 voleybol sezonu fikstür çekimi, Türkiye Voleybol Federasyonu Ankara Merkez Ofisi’nde yapıldı.

TVF Youtube kanalından gerçekleşen kura çekimini; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış gerçekleştirdi.

Fikstür çekimi öncesi konuşma yapan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi 2021-2022 voleybol sezonu kura çekimlerine hoş geldiniz. Bugün Türk voleybolunun; dünya voleybolunda, Avrupa sıralamasında ülkemizin gururu olduğunu görüyoruz. Gururumuz olmaya da devam ediyorlar. Milli takımlarımızın başarılarının yanında kulüplerimizin de başarılarından bahsetmek istiyorum. Milli takım başarılarında en büyük pay sahibinin kulüpler olduğunu düşünüyorum. Voleybolun tüm paydaşlarının bu başarıda büyük katkısı ve emeği var, özellikle kulüplerimize bu yüzden çok teşekkür ediyorum. Olimpiyatlarda, Avrupa’da ve dünyada en üst liglerde oynayan oyuncuların, turnuvaların MVP’lerinin Türkiye’de oynamış olduğunu ve halen de oynadığını görüyoruz.

Bugün, 2021-2022 sezonunun kura çekimlerini yaparken; bizi Avrupa Kupaları’nda bizi temsil edecek tüm takımlara da başarılar diliyorum. Önümüzdeki sezonun tüm voleybol camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Umarım sağlıklı, sıhhatli, pandemisiz, seyircilerimizle kucaklaştığımız bir lig sezonu olur. Yeni sezonda tüm katılımcılara ve kulüplerimize başarılar, 2021-2022 voleybol sezonu herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın ardından söz alan TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, “Liglerimizin isim sponsorları Misli.com ve AXA Sigorta’ya; maçların canlı yayınlanmasını sağlayan TRT Genel Müdürlüğü’ne ve Spor Toto Teşkilatı’na teşekkür ediyorum. Voleybolun değerini daha da artıran kulüplerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Misli.com Sultanlar Ligi de AXA Sigorta Efeler Ligi de çok değerli sporculara ev sahipliği yapıyor. Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi’nde forma giyen ve giyecek sporcuların olimpiyatlarda, Avrupa’da ve dünyada voleybola verdikleri katkıları hep beraber izledik. Tüm kulüplerimize başarılı bir sezon diliyorum” dedi.

TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Göksu’nun ardından TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, yeni sezon ve lig statüleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

AXA Sigorta Efeler Ligi fikstürü için tıklayınız.

AXA Sigorta Efeler Ligi maç takvimi (hafta hafta) için tıklayınız.

AXA Sigorta Efeler Ligi statüsü için tıklayınız.

AXA Sigorta Efeler Ligi play-off çatalı için tıklayınız.

Axa Sigorta Efeler Ligi’nde 1. Devre karşılaşmaları 10 Ekim – 19 Aralık 2021 tarihleri arasında, 2. Devre karşılaşmaları 08 Ocak – 02 Nisan 2022 tarihleri arasında oynanacak.

Misli.com Sultanlar Ligi fikstürü için tıklayınız.

Misli.com Sultanlar Ligi maç takvimi (hafta hafta) için tıklayınız.

Misli.com Sultanlar Ligi statüsü için tıklayınız.

Misli.com Sultanlar Ligi play-off çatalı için tıklayınız.

Misli.com Sultanlar Ligi’nde 1. Devre karşılaşmaları 09 Ekim – 11 Aralık 2021 tarihleri arasında, 2. Devre karşılaşmaları 09 Ocak – 03 Nisan 2022 tarihleri arasında oynanacak.

Kura çekiminde ayrıca; sezon başında oynanacak Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nın da kadınlarda 5 Ekim 2021 tarihinde VakıfBank ile Eczacıbaşı Dynavit arasında; erkeklerde ise 6 veya 7 Ekim 2021 tarihinde Ziraat Bankkart ile Spor Toto arasında oynanacağı belirtildi.

Kulüplerimiz, ev sahibi oldukları müsabakaları oynayacakları salon ismi ve saat bilgilerini Federasyonumuza (en geç 20 Ağustos 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar bildirim yapılmalıdır) bildirdikten sonra detaylı fikstür en kısa zamanda açıklanacak, il müdürlüklerimize ve kulüplerimize gönderilecektir.

*Müsabakalarını Gençlik ve Spor İl/İlçe salonlarında oynayacak kulüplerimiz öncelikle ilgili İl/İlçe Müdürlüğü ile görüşüp uygunluk aldıktan sonra Federasyonumuza bildirimde bulunmalıdır.

**Müsabakalarını Federasyonumuz salonlarında oynamak isteyen kulüplerimizin bu taleplerini bildirmeleri gerekmektedir. Maç gün ve saatleri, salonların uygunluk durumu dikkate alınarak Federasyonumuzca belirlenecektir.

Bu Yazıya Oy Verin