A Bayan Voleybol Milli Takım Kaptanı Dündar: “Ne yapmamız ve ne yapmamamız gerektiğini biliyoruz”

2017 Avrupa Şampiyonası Finalleri playoff etabında Polonya ile karşılaşan A Bayan Voleybol Milli Takımımız, büyük mücadelenin yaşandığı, çekişmeli geçen karşılaşmada rakibini 3-1 yenerek, çeyrek finale adını yazdırdı.

Polonya maçında son sayıya kadar savaşarak, galip gelen Milli Takımımız’ın çeyrek finaldeki rakibi ise Rusya Milli Takımı. Azerbaycan Bakü’deki Ulusal Jimnastik Salonu’nda, yarın (29 Eylül Cuma), Türkiye saati ile 19.30’da başlayacak karşılaşma TRT Spor HD’den naklen verilecek.

Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar, Polonya maçı ve çeyrek final karşılaşması için şunları söyledi:

“Aslında karşılaşmaya çok iyi başladık ve ilk iki seti kazandık. Sonra Polonya çok iyi servis atmaya başladı. Defansta da harika iş çıkardılar ve tekli blok karşısında dahi sayı alamadık. Dördüncü sette de geride kaldık ama rakibimizi yakaladık ve son sayıya kadar savaştık. Bu maçı kazanacağımıza inandık ve başardık, bu da beni çok mutlu etti. Çeyrek finaldeyiz ve yeni rakibimiz Rusya. Daha önce grupta karşılaştığımız için, iki takım da birbirini iyi tanıyor. Bu nedenle, ne yapmamız ve ne yapmamamız gerektiğini biliyoruz.”

Azerbaycan ve Gürcistan’ın ortaklaşa ev sahipliğini üstlendiği ve 22 Eylül’de başlayan, dört ayrı grupta 16 takımın mücadele ettiği 2017 Bayanlar Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde çeyrek final etabına çıkan takımlar; Azerbaycan, İtalya, Rusya, Sırbistan, Türkiye, Almanya, Belarus ile Hollanda oldu. Macaristan, Gürcistan, Belçika, Ukrayna, Çekya (Çek Cumhuriyeti), Hırvatistan, Polonya ve Bulgaristan takımları ise şampiyonaya veda ettiler.

Öte yandan; Sırbistan-Belarus çeyrek final karşılaşmasının başhakemliğini; Uluslararası Voleybol Hakemimiz Onur Hoşnut yapacak.

Çeyrek Final Maç Programı

28 Eylül 2017 Perşembe

17.00 | İtalya – Hollanda

19.30 | Sırbistan – Belarus

29 Eylül 2017 Cuma

17.00 | Azerbaycan – Almanya

19.30 | TRT Spor HD | Rusya – Türkiye

Not: Maçlar Türkiye saatine göredir.

Bu Yazıya Oy Verin