4. Balkan Çocuklar Voleybol Festivali Sona Erdi

Balkan Çocuklar Voleybol Festivali’nin dördüncüsü, Karadağ’ın Podgorica şehrinde düzenlendi. İki ayrı grupta yer alan Türkiye, festivalden grup birincisi ve grup ikincisi olarak ayrıldı.
Festivale; ev sahibi Karadağ, Türkiye, Sırbistan, Yunanistan, Bosna Hersek, Makedonya, Moldova, Bulgaristan, Kosova, Arnavutluk, Romanya olmak üzere 11 Balkan ülkesi katıldı.
Her ülkeden altı kız ve altı erkek sporcunun katıldığı şenlikte maçlar, mini voleybol formatında ve tek set üzerinden oynandı. Türkiye’nin iki ayrı grupta yer aldığı festivalde birinci takımımız, Yunanistan, Bosna Hersek, Kosova ve Arnavutluk takımlarını yenerek D Grubu birincisi oldu. B grubunda Makedonya, Sırbistan karşılaşmalarından galip ayrılan ikinci takımımız, Bulgaristan ve Bosna Hersek’e mağlup olarak, grubunu ikinci sırada bitirdi.

 

Balkan Çocuklar Voleybol Festivali katılan tüm sporculara madalya verilerek sona erdi.

 

Bu sene Karadağ’da organize edilen Balkan Çocuklar Voleybol Festivali, 2014 ve 2015’te Türkiye’de, 2016’da Sırbistan’da düzenlendi.

 

4. Balkan Çocuklar Voleybol Festivali Kafilesi

Antrenör: Kaan Eren

Yardımcı Antrenör: Hazal Elitaş

Sporcular: Ela Anıl, Ela Kocaman, Burcu Nilsu Çakar, Selin Yardım, Ayşe Nazlı Gültekin, Tuana Rabia Doğan, Mehmet Efe Gül, Yiğit Uzun, Batuhan Öztürk, Doğan Karakoç, Eray Furkan Kaya, Galip Kulalı.
Türkiye (1) – D Grubu Maç Sonuçları

Türkiye (1) – Yunanistan (1): 25 – 14
Bosna Hersek (2) – Türkiye (1): 6 – 25
Türkiye (1) – Kosova (2): 25 – 14
Arnavutluk (2) – Türkiye (1): 18 – 25

 

Türkiye (2) – B Grubu Maç Sonuçları

Türkiye (2) – Makedonya (1): 25 – 6
Bulgaristan (2) – Türkiye (2): 25 – 19
Türkiye (2) – Sırbistan (2): 25 – 22
Bosna Hersek (1) – Türkiye (2): 25 – 21

Bu Yazıya Oy Verin