TVF Başkanı Üstündağ’dan Milletler Ligi Değerlendirmesi

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ankara’da düzenlenen FIVB Milletler Ligi final etabının ardından değerlendirmelerde bulundu.

TVF Başkanı Üstündağ değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Türkiye Voleybol Federasyonu olarak yine bir ilki gerçekleştirerek Ankara’da ilk kez Milletler Ligi final etabına ev sahipliği yaptık. Dünyanın önde gelen 8 takımının kıyasıya şampiyonluk için mücadele ettiği, tüm dünyanın gözünün Ankara’da olduğu bir organizasyon yaşadık.

Kendi evimizde, kendi seyircimizin önünde turnuvayı madalya ile noktalamayı çok istiyorduk ama maalesef olmadı. Kazanmak da kaybetmek de sporun doğasında var. Hedefimiz her zaman katıldığımız turnuvalarda ilk üç içerisinde kürsüde yer almak. Dördüncü olmamıza rağmen Filenin Sultanları yine Türkiye’nin gururu oldu, olmaya da devam edecek.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Başkanı Ary Graça ile Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boricic, Milletler Ligi final karşılaşmalarını izlemek üzere Ankara’ya geldi ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nun tesislerini gezme fırsatı buldular. Türkiye Voleybol Federasyonu’nun elinde bulundurduğu imkanları bizzat gördüler. Gerek FIVB Başkanı Graça gerekse de CEV Başkanı Boricic, ziyaretleri esnasında voleybolun Türkiye’de ne kadar sevildiğini; salon, plaj ve kar voleybolunda Türkiye’nin önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını, Türkiye’nin dört bir yanında kurulan dev ekranlarda karşılaşmaların takip edilmesinin de çok önemli olduğunun altını çizdiler.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalarda tribünlerin tamamını dolduran, ay-yıldızlı formayı sonuna kadar büyük bir inançla destekleyen ve millilerimizin elde ettiği başarılarda büyük pay sahibi olan tüm voleybol severlere çok teşekkür ediyorum. Dünya voleybolunun kalbinin attığı Milletler Ligi finallerinde İtalya ile oynadığımız yarı final karşılaşmasında Milletler Ligi’nin izleyici rekoru kırıldı. Bu Türk voleybolu için gurur verici bir olay. Türk voleybolu artık salonlara sığmıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak önümüzdeki milli takım sezonunda yine bir ilki gerçekleştirerek stadyumda bir voleybol müsabakası oynatmayı arzu ediyoruz. Onun için de şimdiden çalışmalara başladık. En kısa zamanda müjdeli haberleri voleybol severlerle paylaşacağız.”

Bu Yazıya Oy Verin