TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 4.Kademe Başantrenör Kursunu Ziyaret Etti

4. Kademe Baş Antrenör Kursu, bugün (29 Ağustos 2018 Çarşamba), Ankara Volley Hotel Toplantı Salonu’nda başladı. 7 Eylül tarihine kadar devam edecek kursta; Erkek ve Bayan Milli Takımlarımızda birçok başarıya imza atmış sporcular ve antrenörlerimiz yer alıyor.

Kurs süresince antrenör adayları; Antrenman Bilimi Ölçme ve Değerlendirme, Beslenme Kaynaklı Ergojenik Yardım, Biyomekanik, Proje Planlama ve Yazılım Kuralları 1-2, Spor Anatomisi ve Kineziyoloji, Üst Düzey Antrenman Planlaması 1-2-3-4-5-6-7, Resmi Voleybol Oyun Kuralları ve Görüntülü Değerlendirme Sistemi Uygulama Esasları konularında, alanında uzman antrenör ve eğitmenler tarafından verilecek derslere tabii olacaklar.

Antrenör kursunda bulunan ve bir döneme damga vurmuş Bayan Milli Sporcularımız kurs öncesinde TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile bir araya geldi. Gerçekleşen ziyarette; 4. Kademe Baş Antrenör Kursu’nda eğitim verecek olan TVF Eğitim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Selda Bereket Yücel de yer aldı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ; ‘’Her zaman belirttiğim gibi; ben de antrenör kökenli bir Federasyon Başkanıyım. 4. Kademe Baş Antrenör Kursu’na 21 gün devam etmiş ve hiç izin kullanmadan emek vermiş bir ağabeyiniz, kardeşinizim. Bizim için önemli olan sizin gibi voleybola emek ve değer vermiş insanların voleybol içerisinde olmaları. Bugün voleybolun voleybol olmasının nedeni sizlerin verdiği emek ve sizlerin harcadığı zamandır. Hep birlikte Türk voleybolu bir yerlere geldi. Federasyon olarak sporcularımızla, hakemlerimizle ve antrenörlerimiz bir aileyiz. Bu yıl sloganımız bu yüzden ‘’Hepimiz Aynı Takımdayız’’ oldu. Bugün ve daha önce görev yapmış olan eğitim kurullarımızla her zaman en iyiyi nasıl yaparız diye uğraş verdik. Burada herkesin emeği var. Herkese teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz daha önce Eğitim Kurulu Başkanlığımızı da yapmış olan sayın Ziya Selçuk şu anda Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürütüyor. Ben tekrar buraya gelerek kursa katılan, aramızdan olan herkese hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyorum’’ dedi.

Bayan Milli Sporcular

Bahar Mert Üçoklar

Çiğdem Can

Esra Gümüş Kırıcı

Mesude Atılgan

Natalia Hanikoğlu

Nedime Elif Ağca Yarar

Özlem Özçelik

Pelin Emniyetli

Seda Aslanyürek

Seniye Merve Dalbeler

Erkek Milli Sporcular

Faik Samed Güneş

Hasan Yeşilbudak

Kadir Cin

Serhat Coşkun

Katılımcı Tam Liste

1.Ali Rıza Tayoğlu

2.Ali Yılmaz

3.Aydın Karadağ

4.Aytuğ Pehlivan

5.Bahar Mert Üçoklar (Milli Sporcu)

6.Barış Topçu

7.Bekir Turhan

8.Bilal Kaplan

9.Veli Koçak

10.Çiğdem Can (Milli Sporcu)

11.Dehri Can Dehrioğlu

12.Esra Gümüş Kırıcı (Milli Sporcu)

13.Faik Samed Güneş (Milli Sporcu)

14.Fatih Işıldar

15.Hasan Körfez

16.Hasan Yeşilbudak (Milli Sporcu)

17.İbrahim Aktay

18.İdris Demir

19.Kadir Cin (Milli Sporcu)

20.Kenan Uzun

21.Mehmet Şahin

22.Mesuda Atılgan (Milli Sporcu)

23.Mustafa Kavaz

24.Mustafa Vefa Şimşek

25.Natalia Hanikoğlu (Milli Sporcu)

26.Nedime Elif Ağca (Milli Sporcu)

27.Nurşen Güllü

28.Ömer Laçin

29.Özlem Özçelik (Milli Sporcu)

30.Pelin Emniyetli (Milli Sporcu)

31.Seda Aslanyürek (Milli Sporcu)

32.Serhat Coşkun (Milli Sporcu)

33.Soner Özdamar

34.Ufuk Değerli

35.Umut Çakır

36.Ümit Terzi

37.Yakup Aktaş

38.Yalçın Erdoğan

39.Yeliz Yılmaz

40.Yusuf Kaya Demir

Bu Yazıya Oy Verin