Çin Ankara Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Li Qin, TVF Başkanı Üstündağ’ı Makamında Ziyaret Etti

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Li Qin, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı makamında ziyaret etti.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Li Qin, 31 Mayıs-05 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara’da organize edilecek Voleybol Milletler Ligi ilk etap karşılaşmaları öncesinde TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı makamında ziyarette bulundu.

Çin Kadın Voleybol Milli Takımı’nın Ankara’ya geleceği için çok heyecanlı olduklarını ifade eden Li Qin şunları söyledi:

“Sporun iki ülke arasındaki ilişkileri daha iyi hale getireceğine inanıyoruz. Çin Milli Takımı’nın yıldız oyuncusu Zhu Ting Türkiye’de forma giyerken Çin halkının Türkiye Ligi’ne inanılmaz bir ilgisi oldu. Türkiye’nin uluslararası organizasyonlardaki başarısını da takdir ediyoruz. Takımımız, Türkiye’deki konaklama ve tesis koşullarının iyi olması nedeniyle Filipinler’de oynanacak 2.hafta karşılaşmaları hazırlıklarını da Ankara’da sürdürecek. Türkiye Voleybol Federasyonu’na misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti belirten TVF Başkanı Üstündağ ise “Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye dünya voleybolunda ilk dörtte yer alan ülkeler arasında. Voleybol adına iki ülke arasındaki ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Pandemi koşulları nedeniyle geçtiğimiz yıl Çin seyahatimiz iptal olmuştu. Sürecin sona ermesinin ardından Çin’e yeniden gitmek istiyoruz. Çin Kadın Voleybol Milli Takımının hazırlıklarını Türkiye’de sürdürecek olması bizleri çok mutlu etti. Ülkemizin spor alanında yaptığı tesis ve konaklama yatırımları da bunun göstergesi. Sizleri ülkemizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ziyaretin sonunda, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Li Qin, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkür ederek günün anısına özel hediye takdim etti.

Bu Yazıya Oy Verin