Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri’nde Türk Voleybolu 2 Ödüle Layık Görüldü

Bu yıl 11. kez düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri’nde Türk voleybolu, iki kategoride ödüle layık görüldü.

Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonası’nı bronzla; Tokyo Olimpiyatlarını beşincilikle tamamlayan Filenin Sultanları, Sportmanship Brotherhood Özel ödülünün sahibi olurken; ‘En iyi voleybolcu’ ödülünü alan isim de A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Opet Kaptanı Eda Erdem Dündar oldu.

Sportmanship Brotherhood Özel ödülünü, Filenin Sultanları’nı temsilen TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Birimi Müdürü Sezgin Eren aldı. Sezgin Eren teşekkür konuşmasında, A Milli Kadın Voleybol Takımı ve TVF adına şunları söyledi:

“A Milli Kadın Voleybol Takımımızın 2021 takvimi oldukça yoğundu. Filenin Sultanları bu süreçte Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonası’nda 3’üncülük; Tokyo Olimpiyatları’nda 5’incilik gibi tarihi başarılara imza atarak her zaman olduğu gibi yeniden göğsümüzü kabarttılar. Bu başarılarını sizin gibi köklü ve değerli bir kurumun takdir etmesi bizleri çok gururlandırdı. Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu’na, Filenin Sultanları’nı Sportmanship Brotherhood Özel Ödülünü’ne layık gördükleri için A Milli Kadın Voleybol Takımımız, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Yönetim Kurulu ve teknik kadro adına çok teşekkür ederim.”

‘En İyi Voleybolcu Ödülü’nün sahibi olan Eda Erdem Dündar de törene gönderdiği video ile katıldı. Kaptan Eda Erdem teşekkür konuşmasında şunlara değindi:

“Bu yıl 11’incisi düzenlenen ve bir geleneğe dönüşen Boğaziçi Spor Ödülleri ‘En İyi Voleybol Oyuncusu’ kategorisinde beni çok sevdiğim birbirinden değerli voleybolcu arkadaşlarımla birlikte aday gösteren siz Boğaziçi ailesine ve oylarıyla beni bu ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.”

Bu Yazıya Oy Verin