Türkiye, Erasmus+ Sit2Play Uluslararası Turnuvası’nda Mücadele Edecek

Ankara’da düzenlenen ulusal turnuva sonucu şampiyon olan, 14-18 yaş aralığında bulunan sporculardan oluşan ‘Karaman Karması’ proje takımı, 19-20 Kasım 2019 tarihlerinde İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenecek Erasmus+ Sit2Play uluslararası turnuvasında mücadele edecek.

Turnuvadaki tüm karşılaşmalar; Bocciodromo Spor Salonu’nda oynanacak olup, gruplar ve maç programı aşağıdaki gibidir:

A Grubu: İtalya, Bulgaristan, Estonya
B Grubu: Türkiye, Finlandiya, Slovenya

Maç Programı

19 Kasım
10.30 Türkiye – Finlandiya
11.30 Türkiye-Slovenya

20 Kasım
09.00 Yarı Final Maçları
10.00 5’lik – 6.’lık Maçı
10.00 3’lük – 4.’lük Maçı
11.00 Final Maçı

Avrupa Birliği Erasmus + projeleri kapsamında İtalya ve Türkiye Voleybol Federasyonu resmi ortaklığında 2019 yılı boyunca EACEA (Eğitim Görsel İşitsel ve Kültür İcra Ajansı) tarafından onaylanan ve desteklenen merkezi bir proje olan ‘Sit2Play’ projesi yürütülmektedir.

Proje, İtalya Voleybol Federasyonunun koordinatörlüğünde aşağıda isimleri yer alan toplam 8 ortağın işbirliğinde yürütülmektedir:

– İtalya Voleybol Federasyonu

– Türkiye Voleybol Federasyonu

– Finlandiya Engelliler Federasyonu

– Slovenya Voleybol Federasyonu

– Estonya Voleybol Federasyonu

– Bulgaristan Gençlik ve Spor Bakanlığı

– İtalya Paralimpik Komitesi

– Paravolley Europe

Proje kapsamında engelli, engelsiz – kız ve erkek öğrenciler aynı takımlarda karma olarak “oturarak voleybol” antrenmanları ve turnuvalar yapmaktadırlar.  Projeyle öncelikle, engelsiz öğrencilerin engelli öğrencilerle empati kurması ve sosyal kaynaşmanın sağlanması hedeflenmektedir. Proje, Avrupa ve ülke çapında engellilerin sosyal entegrasyonunu sağlamaya yönelik çalışmaları kapsamaktadır. Toplumun engelliler hakkındaki duygu ve düşüncelerini hem de engellilerin kendileri hakkındaki duygu ve düşüncelerini olumlu yönde değiştirmesine katkı sağlamak hedefler arasındadır.

Proje ortaklarının ülkelerinde düzenledikleri ulusal turnuvalarda galip olan takımlar İtalya’da düzenlenecek olan uluslararası turnuvaya katılmaya hak kazanmaktadır.

Bu Yazıya Oy Verin