2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin Fikstürleri Belli Oldu

2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi fikstürleri; bugün (07 Ağustos 2018, Salı), Ankara Volley Hotel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kura çekimi sonucunda belli oldu.

Kura çekimine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Ligler ve Teknik İşler Müdürü Orhan Aydın, TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener, Kurum Avukatı Merve İlhan, kulüp temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Çok değerli Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi kulüplerimizin başkan ve kulüp temsilcileri hepiniz hoş geldiniz. 2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin Türk Sporu’na, Türk voleyboluna, kulüplerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Her yıl olduğu gibi 2018-2019 sezonununda Türk voleyboluna yakışır bir şekilde fair-play içersinde, centilmence geçmesini temenni ediyorum. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı olarak burada sizlerle olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyım. Çünkü voleyboldaki heyecan ve güzellikler, bizleri çok mutlu ediyor. Kulüplerimiz geçtiğimiz sezon yoğun bir faaliyet içindeydi ve en sonunda da Avrupa’nın en büyüğü Türk Voleybolu oldu. Milli Takımlar faaliyetlerinde sizlerinde bildiği üzere A Milli Bayan Voleybol Takımımız, yenilenen adıyla Milletler Ligi’nde büyük bir başarıya imza atarak final oynadı ve Dünya 2’ncisi oldu. A Bayan Milli Takımımız, elde ettiği bu başarı ile birlikte bir kez daha ülkemizin gururu oldu. Bu elde edilen başarılar bizleri son derece mutlu etti. Bu vesile ile voleybol camiası ve kulüpler adına da takımımızı bir kez daha kutluyorum. Bu başarıda en önemli payın kulüplerimizin olduğunun altını çizmek isterim. Kulüplerimizin; oyuncularımızın bu noktaya gelmelerinde göstermiş oldukları gayret, mücadele ve verdiği emek küçümsenemez. Tüm kulüplerimiz ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl Eylül ayı sonunda Japonya’da düzenlenecek FIVB Dünya Şampiyonası’nda A Bayan Milli Takımımız mücadele edecek. Dünya Şampiyonası’na da çok iyi hazırlanıyoruz. Umut ediyorum ki A Bayan Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası’nda da Türk Sporu’nu, Türk voleybolunu, ülkemizi, halkımızı ve tüm voleybolseverleri mutlu edecek bir başarı elde edecektir. Yeni sezonun tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın ardından söz alan Türkiye Voleybol Federasyonu Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, kulüp temsilcilerini yeni sezon ve lig statüleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi 1. Hafta Karşılaşmaları
İkbal Afyon Bld. Yüntaş – Arkas Spor
Galatasaray – İnegöl Bld.
Tokat Bld. Plevne – İstanbul BBSK
Fenerbahçe – Jeopark Kula Bld.
Arhavi Bld. – Maliye Piyango
Ziraat Bankası – Halkbank

Efeler Ligi’nde 1. Devre Karşılaşmaları 14 Ekim – 16 Aralık 2018 tarihleri arasında, 2. Devre karşılaşmaları 06 Ocak – 09 Mart 2019 tarihleri arasında, Play-off karşılaşmaları Mart/Nisan/Mayıs 2019, Baraj Etabı karşılaşmaları ise Mart/Nisan/Mayıs 2019’da oynanacak.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi 1. Hafta Karşılaşmaları
Fenerbahçe-Beşiktaş
Halkbank – Beylikdüzü Voleybol İhtisas
VakıfBank – Karayolları
Nilüfer Bld. – Eczacıbaşı VitrA
Galatasaray – Çanakkale Bld.
Aydın B.Şehir Bld. – THY

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 1. Devre Karşılaşmaları 03 Kasım – 26 Aralık 2018 tarihleri arasında, 2. Devre karşılaşmaları 13 Ocak – 10 Mart 2019 tarihleri arasında, Play-off karşılaşmaları Mart/Nisan/Mayıs 2019, Baraj Etabı karşılaşmaları ise Mart/Nisan/Mayıs 2019’da oynanacak.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi Kura Çekimi ve Fikstürüne ulaşmak için tıklayınız.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi normal sezon statüsü için tıklayınız.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off 1. Etap Statüsü için tıklayınız.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off 2. Etap Statüsü için tıklayınız.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi Kura Çekimi ve Fikstürüne ulaşmak için tıklayınız.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi normal sezon statüsü için tıklayınız.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi Play-off 1. Etap Statüsü için tıklayınız.

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi Play-off 2. Etap Statüsü için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin