VakıfBank, Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda Finalde

Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda iki Türk temsilcisini karşı karşıya getiren yarı final mücadelesinde kazanan taraf VakıfBank oldu.

Karşılaşmayı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Genel Direktörü Fabio Azevedo, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boricic, CEV Başkan Vekili Renato Arena, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Bulgaristan Voleybol Federasyonu Başkanı Lubomir Ganev, Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik de izledi.

Antalya Spor Salonu’nda tamamı dolu tribünde oynanan mücadelede VakıfBank, Eczacıbaşı Dynavit’i 25-21, 25-19 ve 25-23’lük setlerle 3-0 mağlup etti ve finale yükseldi.

VakıfBank’ın finaldeki rakibi ise İtalyan ekibi Prosecco Doc Imoco Conegliano oldu. VakıfBank-Prosecco Doc Imoco Conegliano final mücadelesi 16.00’da oynanacak. Dev finali TRT Spor Yıldız naklen yayınlayacak.

Eczacıbaşı Dynavit ise Dünya üçüncülüğü maçında Brezilya’nın Gerdau Minas ile saat 13.00’te karşılaşacak. Müsabakayı, TRT Spor Yıldız naklen yayınlayacak.

VAKIFBANK-ECZACIBAŞI DYNAVİT: 3-0
SALON: Antalya Spor Salonu
HAKEMLER: Wojciech Maroszek (Polonya), Epaminondas Gerothodoros (Yunanistan)
VAKIFBANK: Cansu, Gabi, Zehra, Egonu, Daalderop, Ogbogu, Ayça (L) (Karutasu, Derya)
ECZACIBAŞI DYNAVİT: Ognjenovic, Voronkova, Beyza, Boskovic, Hande, Jack, Simge (L) (Heyrman, Saliha, Elif, Yaprak)
SETLER: 25-21, 25-19, 25-23
SÜRE: 1 saat 19 dakika (26′,26′,27′)

Bu Yazıya Oy Verin