Temsilcilerimiz Avrupa Şampiyonlar Ligi’ndeki İlk Maçlarına Çıkıyorlar

2017 – 2018 voleybol sezonunda ülkemizi Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden bayanlar kategorisinde VakıfBank ile erkekler kategorisinde Fenerbahçe, ilk karşılaşmaları için sahaya çıkacaklar.

VakıfBank’ın Rakibi Minchanka Minsk (Belarus)

2018 CEV Bayanlar Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimizden VakıfBank, üçüncü tur ilk maçında Belarus temsilcisi Minchanka Minsk ile yarın (7 Kasım 2017 Salı) deplasmanda karşılaşacak. Belarus’un başkenti Minsk’te, Uruchje Spor Sarayı’nda oynanacak karşılaşma, Türkiye saati ile 17.00’de başlayacak ve Smart Spor HD’den naklen verilecek.

Bu etabın ikinci maçı, 11 Kasım Cumartesi günü, saat 17.00’de VakıfBank Spor Sarayı’nda oynanacak.

Fenerbahçe’nin Rakibi Avusturya’dan Posojilnica AICH/DOB

Ülkemizi 2018 CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi’nde üçüncü turdan itibaren temsil etme hakkı kazanan Fenerbahçe, turnuvadaki ilk maçında, 8 Kasım 2017 Perşembe günü, Türkiye saati ile 22.20’de, Avusturya’dan Posojilnica AICH/DOB takımı ile karşı karşıya gelecek. 3000 seyirci kapasiteli The Sportpark Arena Klagenfurt’ta oynanacak müsabakayı Spor Smart HD naklen yayınlayacak.

Bu etabın ikinci karşılaşması, 12 Kasım 2017 Pazar günü, saat 17.00’de, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanacak.

Şampiyonlar Ligi 3. Etap Statü

2018 CEV Şampiyonlar Ligi üçüncü etabında oynanacak iki maç sonunda puan olarak üstünlük kuran, grup aşamasında (dördüncü etap) Şampiyonlar Ligi’ne devam etme hakkını elde edecek. İki karşılaşma sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak altın seti kazanan ekip tur atlayacak.

Bu Yazıya Oy Verin