Voleybol İl Temsilciliği

   

YARIŞMA MİNİ VOLEYBOLU OYUN KURALLARI 2016 KİTABINDAKİ 11,4 MADDESİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMİŞTİR.

HEM SPORCULAR HEM DE HAKEMLER AÇISINDAN KATEGORİLER ARASI GEÇİŞİ KOLAYLAŞTIRILMAK AMACI İLE UYGULAMANIN BUNA GÖRE YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

UYGULAMA 27 MART 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLATILACAKTIR. 

(2017-2020) FIVB RESMİ OYUN KURALLARI:

 

11.4 OYUNCULARIN FİLEDEKİ HATALARI

11.4.1 Bir oyuncu rakibinin hücum vuruşunun öncesinde veya esnasında rakibinin oyun boşluğundaki topa veya rakibine dokunursa,

11.4.2 Bir oyuncu, filenin altından rakibin oyun boşluğuna girerken rakibin oyununu etkilerse,

11.4.3 Bir oyuncunun ayağının (ayaklarının) tamamı rakibinin oyun alanına girerse.

11.4.4 Bir oyuncu, daha birçok hata da dahil olmak üzere aşağıdaki hareketlerden birini yaparsa oyunu etkilemiş olur: - Topla oynama hareketi esnasında filenin antenler arasında kalan kısmına veya antenlere temas ederse, - Filenin antenler arasında kalan kısmını destek veya denge amaçlı kullanırsa, - Fileye temas ederek rakibine karşı adil olmayan bir avantaj yaratırsa - Rakip oyuncunun kurallara uygun topla oynama teşebbüsünü engelleyici hareketler yaparsa - Fileyi çekerse / fileye dayanırsa / fileye asılırsa Topla oynanırken topa yakın olan veya topla oynamaya çalışan oyuncu, topa herhangi bir teması olmasa bile topla oynama hareketi çerçevesinde değerlendirilir. Bununla birlikte, filenin antenler dışında kalan kısımlarına temas etmek bir hata olarak değerlendirilmez (Kural 9.1.3 hariç). 

 

     Mini Voleybol Oyun Kuralları 2016'nın 22.1 Maddesi aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir.

     Yarışma Mini Voleybolu Hakem Grubu:

- Baş Hakem

- Yardımcı Hakem

- Yazı Hakemi

- Skor Hakemi

 

MAÇ TAKVİMİ
Haziran 2017
PtSaÇaPeCuCtPa
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Finali Tv Yayın Programı
2 Temmuz 2017 Pazar
16:00 S-Sport
Erkekler Finali
17:00 S-Sport
Bayanlar Finali

 

 

Festival Voleybol

TV'de Voleybol
Pazartesi
Smart Spor TV Saat:14.00
Smaç - Adnan Paşaoğlu
Salı
Bursaspor TV Saat:19.30
Filenin Timsahları - Bartu Kösemsever
Sports TV Saat: 21.30
5. Set – Metin Görgün – Reşat Yazıcıoğulları
Çarşamba
TRT Spor Saat:12.15
Set, Maç, Smaç - Faruk Mutkan
NTV Spor Saat: 19.00
Son Set – Burcu Hakyemez Dal
Perşembe
A Spor Saat:10.00
Voleybol'a
FB TV Saat:10.30
Smaçör
Radyospor Saat:16.30
Filenin Yıldızları - Başak Koç
GS TV Saat:17.00
Voleybol Arenası - Berna Sezer
© 2013 TVF | Tüm hakları Türkiye Voleybol Federasyonu'na aittir.